Урок 16.01.23 мова 9 клас

Основні види складнопідрядних речень

1. Організаційна частина. Готовність до уроку.

3. Закріплення матеріалу.

Переписати, вставляючи на місці крапок пропущені літери. Назвати головну й підрядну частини складнопідрядних речень. Указати місце підрядної частини щодо головної. Поставивши питання від головної частини до підрядної, визначити складнопідрядні речення з підрядними означальними, з’ясувальними й обставинними, записати в дужках після кожного речення.

І. Я син з..млі, що родить хліб і мрію. (Д.Павличко.) Як жить без мрії, я не розумію. (М.Самійленко.) Я мріями, як птаха, лину туди, де час пр..тьмарив батьківську хатину. (Д.Луценко.) Я так люблю, як віють пол..ни! (М.Сингаївський.) І там, де проростав г..ркий полин, гр..чки поплинуть молоком м..довим. (М.Рильський.) Виплив вінок твій з рути там, де в..сіллю бути. (Л.Забашта.) Що є ж..ття, хто до кінця збагне? (А.Матвійчук.)
ІІ. Я люблю д..витись, як гаї с..ніють. Як пташки співають, слухати люблю. (В.Сосюра.) Той ліс, що я д..тиною садив, гуде й шумить на кам’янім узгір’ї. (Д.Павличко.) Ліс шумів в..соким рівним шумом, що нагадував морський пр..бій. (З.Тулуб.) Так рясно гай ч..ремховий цвіте, коли в..сна у ро..палі буяє. (Л.Ржегак.) Мене ліси здоров’ям напували, коли бродив у їхній гущ..ні. (В.Симоненко.) Скажи ж, в яких лісах ти заблудив? (Олександр Олесь.)

Зась! Ви не можете копіювати вміст цієї сторінки