Корисні поради щодня

Корисна інформація для учнів різних класів, яка допоможе розв’язати поточні задачі на уроках української мови та літератури.

Корисні поради

Як створити діалог

Діалог — це форма спілкування двох співрозмовників, де за кожною реплікою одного учасника йде репліка другого. Діалог використовується в науковій, публіцистичній, офіційно-діловій та розмовній мові.

  1. Вибираєте співбесідника(-цю), спільно обираєте тему діалогу. Тема повинна бути серйозною, актуальною й цікавою для обох учасників діалогу. Детально обдумайте хід розмови до найменших дрібниць.

  2. Будь-який діалог починаємо з мовного етикету й закінчуємо також ним (привітання, прощання). Ці слова входять до діалогу, але не рахуються як репліки.

  3. На папері пишете репліки (не для перевірки, а для себе). Для 6 класу кожен учасник діалогу має реалізувати 4 репліки мінімум, для 7 класу – 5 реплік мінімум.


Репліка — це одне висловлювання учасника діалогу, звернене до другого учасника розмови у вигляді повного речення. Репліки в діалозі пов’язані між собою за змістом.

Кожну репліку записують на новому рядку з великої літери.

На початку кожної репліки ставлять тире.

Лапки в оформленні реплік не використовують.

Під час підготовки діалогу використовуйте форму ділового обговорення — розбір певної проблеми чи ситуації під час спілкування (наприклад, обговорення замовлення на ремонт автомобіля) чи побутового обговорення (наприклад, батьки обговорюють відпочинок дитини влітку, який табір вибрати, в який місяць тощо).
Як повинен оцінюватися діалог читай тут


Діалог має бути невимушений, допускається інсценування й використання бутафорських предметів (наприклад, аркуш паперу як заявка на ремонт авто, пенал як касовий апарат, шматок картону як банківська карта для оплати, іграшка як живий кіт чи собака тощо).

Важливою умовою успішного діалогу є розуміння людиною другого учасника діалогу. Якщо люди розмовляють різними мовами й не розуміють значення сказаних слів, то діалог між ними стає неможливим.

Якщо один із двох співрозмовників під час спілкування припинить проявляти активність і замовкне, то діалог перетвориться на монолог.

Бажаю успіхів!

Зась! Ви не можете копіювати вміст цієї сторінки